Literatūra

Olegas Lapinas. Vienas megabaitas apie meilę: vyrų ir moterų santykiai

Olegas Lapinas jau penkerius metus linksmina ir piktina skaitytojus savo tekstais. Jo rašiniai karaliauja „topuose“, jis subūrė nuolatinę auditoriją, jo netradicinis požiūris į amžinas problemas išprovokuoja šimtus komentarų, o neįtikėtinas humoro jausmas ir savitas stilius tarsi išverčia nuvalkiotas tiesas į kitą pusę. Gyvenimo dėsnius, lyčių skirtumus, mūsų stereotipus, ydas bei silpnybes O. Lapinas suka linksmoje karuselėje, priverčia nusijuokti, pažvelgti į senas nuostatas kitaip – optimistiškai ir naujai. Šioje knygoje rasite populiariausius autoriaus straipsnius ir, be abejonės, atsakymus į daugelį Jums rūpimų klausimų.

Olegas Lapinas. Kaip išgyventi Marijos žemėje

Šioje knygoje O. Lapinas tartum bando nuginkluoti užsieniečius ir Lietuvos gyventojus, gyvenančius stereotipais apie mūsų šalį kaip „Marijos žemę“. Į krizę, kuri kamuoja Lietuvą, publicistas siūlo žvelgti optimistiškai: kaip į riedėjimą nuokalne (tai lengviau nei kopti į kalną). Lietuvius O. Lapinas apibūdina kaip žmones „tarp ruso ir prūso (vokiečio)“: „Su rusais lietuvius sieja narsa, pomėgis girtauti ir rusiškai keiktis. (...) Į vokiečius lietuviai panašūs savo ūkiškumu ir praktiškumu: čia namuką pastatysim, čia bitutes įveisim, čia auksą iš Lenkijos perparduosim. Ir protarpiais tarp šių darbelių galima atsidusti ir apžvelgus šį nuostabų žaliuojantį kraštą ištarti: „Graži tu mano Lietuvėlė!“

Olegas Lapinas, Dalia Lapinienė. Ten ir atgal. Vienas megabaitas apie vaiką

Olegas Lapinas, gydytojas psichoterapeutas, daug rašantis apie žmonių santykius, ir Dalia Lapinienė, meditacijos mokytoja, susitinka su skaitytojais trečią kartą. Šioje knygoje jie kalba apie vaiką, jo raidą, apie vidinį vaiką. Kiekvienas turime tą nesenstančią sielos dalį, kuri visuomet jaučiasi vaiku, geba jautriai išgyventi, kurti, džiaugtis ir intuityviai suprasti žmones. Užaugę mes dažnai užsidedame „kaukes“ ir pamirštame vidinį savo vaiką. Kaip auginti vaiką, kad išsaugotumėme vidinį vaiką? Kaip suaugusiam žmogui susitikti su šia sielos dalimi ir tapti savimi – apie tai šioje knygoje. Joje rasite daug vaikų psichologijos ir psichoterapijos pavyzdžių. Knygoje susikerta du keliai – iš vaikystės į suaugusiųjų pasaulį ir iš suaugusiųjų į vaikystę, tad ji ir pavadinta „Ten ir atgal“.

Olegas Lapinas, Dalia Lapinienė. Santuokos alchemija

Susituokę arba kaip pora apsigyvenę vyras ir moteris tikisi kartu užauginti vaikus, užgyventi turto ir drauge sulaukti senatvės. Kodėl ne visiems pavyksta tai padaryti? Kodėl po kelerių, keliolikos ar net keliasdešimties metų daugybės porų keliai išsiskiria? Ką daryti, ką reikia suprasti ir žinoti moteriai apie vyrą, o vyrui apie moterį, kad drauge laimingi atšvęstų auksines vestuves?

Olegas Lapinas, Lapinienė Dalia

Pasimatymai su šešėliu: atsakymai į opiausius žmonijos klausimus

Apie daugelį problemiškų dalykų - meilę, santuoką, neištikimybę, seksą, vaikus, baimę ir nuovargį, grožį, priklausomybes, vienatvę, mirtį ir gyvenimo prasmę - svarstoma atvirai ir paprastai, kartais ironiškai ir linksmai, dažnai netikėtai ar netgi provokuojamai. Kiekvienas Jūsų šioje knygoje ras atsakymą bent į vieną klausimą, bent viename epizode atpažins save ar turės progą susitikti su savo šešėliu - tamsiąja, slėpiningąja prigimties puse.